SHARMELSHEIKH.SK - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Sharm El Sheikh!

Ďalšie destinácie: El Arish | Ras Sudar | Ras Mohamed | Dahab | Nuweiba | Taba || Hurghada | Káhira | Alexandria

Hurghada.sk - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Hurghada!

Rhodos.sk - Dovolenkový bedeker o Grécku, destinácii Rhodos!

Mallorca.sk - Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Cyprus

Jordánsko / Jordansko / Hashemite Kingdom of Jordan / Jordan / Al Urdun

Sýria / Syria / Syrian Arab Republic / Suriyah

Vaša reklama u nás!

FreeJob.sk - Práca v zahraničí!

Sharm El Sheikh - Egypt - First Minute Dovolenka 2024!

Sharm El Sheikh / Šarm as Šajch (Egypt) - Počasie / Podnebie

Počasie / Podnebie

Pokiaľ ide o počasie a podnebie v Egypte, v Sharm El Sheikh, prevláda horúce, slnečné a veľmi suché podnebie, stabilné počasie. Egyptské podnebie možno zhrnúť do dvoch slov: horúco a sucho. To platí pre väčšinu krajiny väčšiu časť roka s výnimkou zimných mesiacov decembra, januára a februára, kedy na severe môže byť dosť chladno. Egyptský rok by sme mohli rozdeliť do dvoch období - na horúce (od mája do októbra) a na chladné mesiace (od novembra do apríla). V zemi však panuje príjemne teplo po celý rok, azda iba v púštnych oblastiach sú v zime chladné noci. Priemerné teploty sa pohybujú od 20 °C na stredozemnom pobreží, do 26 °C v Asuáne (vnútrozemie, avšak pri Níle). Maximálne teploty môžu na týchto miestach dosiahnuť až 50 °C.

Za zimných nocí teplota v Káhire a na stredozemnom pobreží občas klesne až na 8 °C. Na púšti sú tieto extrémy ešte väčší - za dňa tú býva zničujúce teplo a v noci štipľavá zima. Dažďové zrážky sú pravidelné iba v zime na severnom pobreží, ale ani tam nepresahujú 100 milimetrov ročne. Najväčšie dažďové zrážky sú v Alexandrii, približne 19 cm za rok, zatiaľ čo hlboko na juhu (v Asuáne) ich priemer činí asi 10 mm za päť rokov. Charga (leží asi 250 km západne od Luxoru) v Západnej púšti dokonca raz zažila 17 rokov úplne bez dažďa.

Najpozoruhodnejším meteorologickým javom je tzv. chamsín, suchý horúci a veľmi prašný vietor vanúci od marca do máji, ktorý spôsobuje piesočné búrky. Dosahuje rýchlosť až 150 km / hod. Obloha sa sfarbí do temnej oranžovej, naplní sa prachom a každý dom, bez ohľadu na to, ako pevne má zatvorené dvere aj okná, je vnútri pokrytý aspoň malou vrstvou piesku, ktorá pripomína neporušený hrob.

Teplota ovzdušia Teplota vody
Január 20 °C 8 °C
Február 21 °C 8 °C
Marec 24 °C 10 °C
Apríl 28 °C 14 °C
Máj 32 °C 19 °C
Jún 35 °C 21 °C
Júl 38 °C 24 °C
August 40 °C 24 °C
September 34 °C 23 °C
Október 31 °C 20 °C
November 27 °C 15 °C
December 21 °C 9 °C
Január 19 °C
Február 20 °C
Marec 20 °C
Apríl 21 °C
Máj 23 °C
Jún 25 °C
Júl 29 °C
August 29 °C
September 28 °C
Október 25 °C
November 23 °C
December 19 °C

SHARM EL-SHEIKH WEATHER

Slnečný svit / deň Rýchlosť vetra
Január 7
Február 8
Marec 9
Apríl 10
Máj 11
Jún 12
Júl 12
August 12
September 11
Október 10
November 8
December 7
Január 18 Km/Hod.
Február 18 Km/Hod.
Marec 24 Km/Hod.
Apríl 25 Km/Hod.
Máj 24 Km/Hod.
Jún 26 Km/Hod.
Júl 27 Km/Hod.
August 24 Km/Hod.
September 29 Km/Hod.
Október 24 Km/Hod.
November 18 Km/Hod.
December 18 Km/Hod.

Najlepší čas na návštevu

Najlepší čas na návštevu Egypta v podstate závisí na tom, kam chcete ísť. V júli a auguste je neznesiteľné teplo všade na juh od Káhiry, zvlášť v Luxore a Asuáne, kde denné teploty bežne stúpajú až na 40 °C, neraz v tieni(!). Leto v Káhire je tiež horúce a kombinácia horúčavy, prachu, znečisteného ovzdušia, hluku a davov ľudí je pri prechádzkach tunajšími ulicami skutočnou skúškou odolnosti. Na druhej strane môže byť žeravé slnko práve tým, po čom na jeden alebo dva týždne pozvoľného opekanie na plážach južnej Sinaja (Ras Mohamed, Dahab, Nuweiba, Taba), či západného pobrežia Červeného mora (Hurghada, Sahl Hasheesh, Safaga, El Quseir, Marsa Alam), túžite.

OkuliareWayfarer.sk 468x60

To je zasa ideálne obdobie, pre tzv. pobytové letné dovolenky pri mori. Na návštevu Luxoru a podobných miest je asi najpríjemnejšou dobou zima (december až február) - ale ceny v hoteloch sú v tom čase na maxime. Všeobecne je najlepšia doba pre poznávaciu cestu do Egypta od novembra do apríla. Káhirské nebo je v tomto období často zatiahnuté a večery sú tú chladné, zatiaľ čo hore na stredozemnom pobreží v Alexandrii vyčíňajú lejaky, ktoré zaplavujú ulice a zanášajú ich bahnom. Dokonca aj na pobreží Červeného mora býva v januári na slnečný kúpeľ príliš chladno.

Najšťastnejším kompromisom pre poznávacie cestovanie po celom Egypte je jar (marec až máj) alebo jeseň (september až november). Väčšina egyptských náboženských a štátnych sviatkov trvá len jeden alebo dva dni a nemali by Vaše cestovné plány nijako zvlášť narušiť. Ramadán, moslimský sviatok, ktorý trvá mesiac, je už vážnym problémom. Cez deň je veľa kaviarní a reštaurácií zatvorených a bary sú úplne vyradené z prevádzky po celú dobu jeho trvania. Veľa prevádzok má skrátenú alebo úplne nevyspytateľnú pracovnú dobu. Ľahký, voľný odev je pre cesty po Egypte najviac vhodný. V zimnom období si so sebou ale určite vezmite sveter a teplú bundu. Odporúčame aj pevné topánky.

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

cestovne poistenie

Naše ďalšie projekty / bedekre: Cyprus.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Rhodos.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Sharm El Sheikh, Šarm as Šajch, egypt, dovolenka, potápanie, more, safari

Copyright © 2000 - 2024, Sharmelsheikh.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com