SHARMELSHEIKH.SK - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Sharm El Sheikh!

Ďalšie destinácie: El Arish | Ras Sudar | Ras Mohamed | Dahab | Nuweiba | Taba || Hurghada | Káhira | Alexandria

Hurghada.sk - Dovolenkový bedeker o Egypte, destinácii Hurghada!

Rhodos.sk - Dovolenkový bedeker o Grécku, destinácii Rhodos!

Mallorca.sk - Dovolenkový bedeker o Španielsku, destinácii Mallorca!

Cyprus

Jordánsko / Jordansko / Hashemite Kingdom of Jordan / Jordan / Al Urdun

Sýria / Syria / Syrian Arab Republic / Suriyah

Vaša reklama u nás!

FreeJob.sk - Práca v zahraničí!

Sharm El Sheikh - Egypt - First Minute Dovolenka 2024!

Sharm El Sheikh / Šarm as Šajch (Egypt) - Atrakcie / Výlety

Fakultatívne výlety z Sharm El Sheikh

Kláštor sv. Kataríny (1-deň)
Cena: 55 USD
Kláštor svätej Kataríny je najstarším obývaným kláštorom na svete. Nachádza sa v malom údolí vo výške 1570 m medzi horami Gebel Musa (hora Sinaj alebo Mojžišova hora) a Gebel Catherine (Hora sv. Kataríny). Na miesto horiaceho kríka chodili pútnici už od prvého storočia nášho letopočtu. Postavenie kaplnky nariadila byzantská cisárovná Helena. Kláštor bol až neskôr zasvätený sv. Kataríne, ktorá zomrela ako mučenica a jej telo bolo až o päť storočí neskôr nájdené na neďalekom vrchu (Gebel Katerina). Knižnica kláštora obsahuje zbierku náboženských písomností, ktorú prekoná len tá vo Vatikáne. Vstup v dôstojnom oblečení je samozrejmosťou (v krátkych nohaviciach, minisukni alebo s holými plecami Vás dovnútra nepustia).

Mojžišova hora (1-deň)
Cena: 55 USD
Hora Sinaj alebo tiež Gebel Musa (Mojžišova hora) je s výškou 2285 metrov druhým najvyšším vrchom Sinajského polostrova. Známa je tým, že by to malo byť miesto, kde podľa Biblie dal Boh desatoro prikázaní Mojžišovi. Existuje mnoho teórií, kde sa toto miesto nachádza, ale dnes nie je možné jednoznačne vylúčiť, že to bolo tu. Na vrchole sa nachádza Mojžišova kaplnka, pripomínajúca desatoro božích prikázaní. Výstup na horu trvá dve až tri hodiny. Na Mojžišovu horu vedú dve cesty. Jedna je kratšia, ale náročnejšia. Druhá dlhšia, o čosi ľahšia. Komu sa nechce ísť pešo, môže si vybrať niektorú z tiav, ktoré mu beduíni ponúkajú, samozrejme za poplatok. Po nočnom výstupe na horu s výhľadom na východ slnka Vás čaká prehliadka Kláštora sv. Kataríny. Nezabudnite si zobrať so sebou teplé oblečenie.

Petra (Jordánsko)
Cena: 265 - 355 USD
Stratené mesto, aj to je jedno z mien legendárnej Petry. Prehliadka krásneho, miestami až 50 m vysokého kaňonu, vedúceho až k legendárnej pokladnici. Kaňon lemujú zádušné chrámy so sochami bôžikov, prekrásny a dômyselný akvadukt. Po prehliadke návrat do mesta Petra na obed. V popoludňajších hodinách presun do Aquaby. V prípade priaznivých časových okolností krátka zastávka v Aquabe, jedinom prímorskom meste Jordánska presláveného obchodíkmi so všakovakými orieškami a najväčšou vlajkou Jordánska na svete. Presun do letoviska.

Jeruzalem (Izrael)
Cena: 180 USD
Výlet do „stredu sveta“ prehliadka mesta, kde sa stretávajú tri najväčšie monoteistické náboženstvá. Odchod v skorých ranných hodinách, prechod hraníc a následný presun k Mŕtvemu moru spojený s kúpaním a možnosťou zakúpenia preslávenej kozmetiky. Presun do hlavného mesta Jeruzalem. Prehliadka Getsemanskej záhrady, Hory olivovej. Prechádzka starým mestom a presun po obývaných častiach „židovského mesta“, návšteva Múru nárekov, arabskej štvrti. Presun po krížovej ceste na Golgotu ku Kristovmu hrobu. Návšteva miesta poslednej večere a hrobky Kráľa Dávida. V neskorých popoludňajších hodinách návšteva Betlehema. Presun na hranice a následne do letoviska.

Luxor (1-deň)
Cena: cca. 65 - 80 USD
Výlet za pamiatkami staroegyptskej civilizácie do mesta stých brán - Téb, dnešného Luxoru, ktoré bolo v minulosti jedným z hlavných miest Egypta. Cesta vedie cez púšť do údolia rieky Níl. Ako prvý navštívite chrám v Karnaku (môže to však byť aj posledný bod programu pri ceste späť) na východnom brehu Nílu, potom nasleduje západný breh Nílu – zastavíte sa pri Memnonových kolosoch, pozriete si mystické Údolie kráľov a jedinečný Chrám kráľovnej Hatšepsut. Niektoré CK Vás zoberú aj do dielne na alabaster, špecializovanej parfumérie, či múzea papyrusu. V cene výletu je zahrnutý obed, sprievodca (čes. alebo slov.) a doprava pohodlným klimatizovaným autobusom alebo lietadlom (265 USD). 

Deti do 12 rokov môžu mať zľavu 50 percent a do 6 rokov výlet zadarmo u slušnej CK.

Káhira (1-deň)
Cena: cca. 75 USD
Jednodňový výlet do mesta tisícky minaretov - Káhiry, hlavného mesta Egypta. Zúčastníte sa prehliadky Saladinovej mešity, Egyptského národného múzea s Tutanchamónovým pokladom, Veľkých pyramíd a tajomnej Sfingy v Gize. Okrem toho Vás môžu niektoré CK zobrať do dielne na alabaster, špecializovanej parfumérie, či múzea papyrusu. Majú z toho províziu, ak si tam niečo kúpite, takže je to často súčasť programu. Návrat do Sharm El Sheikh vo večerných hodinách. V cene výletu je zahrnutý obed v Káhire, sprievodca (čes. alebo slov.) a doprava pohodlným klimatizovaným autobusom. 

Deti do 12 rokov môžu mať zľavu 50 percent a do 6 rokov výlet zadarmo u slušnej CK.

Pyramidy v Gize

Káhira (2-dni)
Cena: cca. 155 USD
Prvý deň sa zväčša zhoduje s programom 1-dňového výletu. Navyše večera na lodi na Níle. Ubytovanie v 4-hviezdičkovom (skôr ale čakajte 3-hviezdičkový) hotely s raňajkami. V rámci druhého dňa prehliadka starej Káhiry, koptskej časti mesta, najväčšieho egyptského bazáru Khal El Khalili a Citadely s alabastrovou mešitou Muhammada Alieho. Návrat do Sharm El Sheikh v nočných hodinách. V cene výletu je zahrnutý po obe dni obed v Káhire, sprievodca (čes. alebo slov.) a doprava pohodlným klimatizovaným autobusom. 

Deti do 12 rokov môžu mať zľavu 50 percent a do 6 rokov výlet zadarmo u slušnej CK.

KÁHIRA (1 deň) + ALEXANDRIA (1 deň) 
Cena: cca. 165 USD
Odchod skoro nadránom, alebo ešte v noci. Prvý deň začína návštevou Saladinovej mešity, po nej je obed. Po obede návšteva Egyptského národného múzea, ďalej pyramídového areálu v Gize a veľkej Sfingy. Večera na lodi na Níle. Prenocovanie v hoteli s raňajkami. Druhý deň presun do Alexandrie, návšteva katakomb Kom eš-Šukáfa, akvária, záhrady Montazah, mešity Abou el Abasa, Alexandrijskej knižnice.

Cleopark
Cena: 35 USD
Ak sú pre Vás krásy mora málo vzrušujúce, poďte sa vyblázniť do vodného parku s množstvom rôznych šmykľaviek a toboganov.

Deti do 4 rokov majú vstup bezplatný a do 12 iba za cenu 20 USD.

Farebný a biely kaňon
Cena: 55 USD
Cesta trvá cca 2 hod jeepom do púšte. Toto miesto by sa dalo nazvať aj „Dúhový kaňon“ vďaka teplým farbám, ktoré prechádzajú od bielej, cez žltú až po červenú na stenách úzkej rokliny. Cestou dlhou viac ako 2,5 km sa môžete kochať tým, čo tu vytvorila príroda pred mnohými miliónmi rokov. Asi najpôsobivejšia je najužšia časť kaňonu, kde sa medzi dva pieskovcové valy vojde jediný človek. Po obede nasleduje návšteva Dahabu.

Aquascoop
Cena: 55 USD
Bojíte sa šnorchlovať a chcete vidieť podmorský svet? Tak posaďte sa a pozorujte pestrofarebné exotické ryby a koralové útesy v hĺbke cca 1,5 m.

Svet Delfínov
Cena: 50 USD
Tieto hravé a stále akoby sa usmievajúce najinteligentnejšie tvory morí Vás potešia svojim vystúpením. Výlet vhodný pre všetkých, ktorí majú chuť sa hrať. K výletu je možné doobjednať plávanie s delfínmi, ktoré je spoplatnené (175 USD) samostatne.

Show krokodílov
Cena: 45 USD
Tento výlet Vám ponúka jedinečnú možnosť byť v blízkosti týchto nebezpečných, krvilačných zvierat. Ďalej nasleduje predstavenie so smrtonosnými kobrami, kde sa máte možnosť k nim priblížiť a nechať sa „láskať“. V cene je prehliadka kobrieho múzea.

Potápanie
Cena: cca. 65 USD
Kurz potápania pre nepotápačov. Po zácviku v bazéne, nalodenie na jachtu a ponor s potápačským výstrojom do hĺbky 8 metrov. Možnosť aj trojdňového výcviku s licenciou. Vyučuje slovensky či česky kvalifikovaný potápač.

Potápanie v Egypte Potapáčske centrum

Ras Mohamed
Cena: 55 USD
Národný park na špičke Sinajského poloostrova 30 km od Sharm El Sheikhu. Aj napriek tomu, že ho každý rok navštevuje obrovské množstvo turistov zachováva si Ras Mohamed svoju krásu. Ras Mohamed bol ustanovený národným parkom v roku 1983 a od tej doby ho každý rok navštevuje stále viac turistov - potápačov, rovnako tak ako ľudí, ktorí túžia po oddychu v nádhernej prírode. Je doslova rajom pre potápanie alebo šnorchlovanie, miestne koralové útesy sú považované za najkrajšie v celom Červenom mori. Doprava je zabezpečovaná autobusom a loďou.

1000 a 1 noc (Alf Leila Wa Leila) - folklórny večierok
Cena: 55 USD (v cene je večera)
Cena: 40 USD (bez večere)
Folklórny večer, počas ktorého uvidíte prehliadku tradičného egyptského folklóru. Vystúpenie fakíra, orientálna show Tanora, brušná tanečnica, šou s koňmi a veľa iného. Šou sa koná v areáli, ktorý bol postavený ako malá kópia Egyptského národného muzea. Súčasťou akcie je svetelná a zvuková show. V hoteli 1000 a 1 noc sa budete cítiť ako v rozprávke.

Abu Galum
Cena: 65 USD
Je to jeden z najzábavnejších výletov: jazdenie na jeepoch v púšti, jazda na ťave, šnorchlovanie v „Modrej diere“ a po celodennom programe Vás čaká obed na pláži v mestečku Dahab.

Super Safari
Cena: 75 USD
Možnosť za jeden deň vidieť všetky najdôležitejšie miesta na Sinajskom polostrove: Kláštor sv. Kataríny, Dúhový kaňon a Nuweiba. Cestou späť zastávka na trhu v Dahabe. V cene je obed.

Jeep Safari
Cena: dozviete sa v CK
V skorých ranných hodinách bláznivá jazda na jeepoch, presun do Dahabu, jazda na ťaviach. Nalodenie sa a romantická plavba k „Blue Hole“, jedného z najkrajších miest na šnorchlovanie a obdivovanie podmorského života. Zastávka na obed, návrat do Dahabu s možnosťou zakúpenia rôznych suvenírov. V popoludňajších hodinách kúpanie v čarokrásnej lagúne.

Moto Nabq
Cena: 30 € / 1,5 hod.
Bláznivá jazda na štvorkolkách po národnom parku Nabq s možnosťou videnia mangrovových stromov, ktoré sú veľmi výnimočným javom v tejto vyprahnutej oblasti. Plávanie v jazere a následná zástavka na obed.

Motosafari
Cena: 65 USD
Trojhodinový výlet na štvorkolkách s automatickým ovládaním po sinajskej púšti. Výlet sa môže zrealizovať ráno, popoludní alebo podvečer, aby ste zastihli tie najkrajšie momenty západu slnka v púšti.

Fakultatívne výlety sú organizované v spolupráci so zahraničnými partnermi CK a môžete si ich zakúpiť prostredníctvom delegátov. O podrobných možnostiach fakultatívnych výletoch, ako aj aktuálnych cenách Vás bude informovať Váš delegát na informačnej schôdzke. Ak chcete ušetriť, pýtajte sa na tzv. balíčky programov.

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

cestovne poistenie

Naše ďalšie projekty / bedekre: Cyprus.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Rhodos.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Sharm El Sheikh, Šarm as Šajch, egypt, dovolenka, potápanie, more, safari

Copyright © 2000 - 2024, Sharmelsheikh.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com